AVCILAR BELLADERM GÜZELLİK

CİLT BAKIMLARI

Yüz, boyun ve dekolte bölgesine uygulanan kadın-erkek her yaş ve cilt tipine rahatça uygulanan birçok farklı cilt sorununa çözüm sunan kombine bir bakımdır.

Merkezimizde leke gidermeye yönelik olarak etkinliği kanıtlanmış dermokozmetik uygulamalar ve ürünler kullanılmaktadır.

Meyve Asit peelingler, cildin üst tabakasındaki boynuzsulaşmış hücreleri temizleyerek cildin daha canlı, pürüssüz ve lekelerden arınmış olmasını sağlar. Ayrıca dermiste uyarılma yaparak cildin kendini onarmasını ve yenilemesini sağlarlar

Yaşlanmanın ilk belirtilerinden olan kırışıklıklara karşı medikal cilt bakımlarımızla başa çıkabilir, genç ve sağlıklı görünüme kavuşabilirsiniz. 

Birçok kadının ve erkeğin kabusu olan akne sorununu, yardımcı terapilerle minimuma indirebilir ya da kolayca kontrol altına alabilirsiniz. Sivilce problemi, iddialı olduğumuz alanlardan biridir. 

Hydrafacial Beauty

Hydrafacial beauty temizleme, yenileme, nemlendirme ve antioksidan korumanın yapıldığı aşamaları ile komplike bir bakımdır. Cilde nemini ve elastikiyetini geri kazandırıp canlandırılmasında, yüzeysel lekeler, güneş lekeleri, sivilce-akne, tıkalı ve genişlemiş gözenekler, yağ butonları, siyah noktaların, ince kırışıklıkların iyileştirilmesinde, yağlı ciltlerde sebum dengesinin sağlanmasında etkin sonuç alınır.  Acısız, keyifle yaptırabileceğiniz konforlu ve güvenli bir cilt bakım işlemidir.

Hydrafacial Beauty Nasıl Uygulanır?

Ağrı ve acı hissetmeden kolayca uygulanan, hücre metabolizmasını ve yenilenmesini hızlandıran hydrafacial beauty uygulanması son derece basittir. İlk aşamada uygulama yapılacak kişinin cilt tipine uygun olan temizleyici solüsyon seçilir. Cilt yüzeyi ve gözenekler yumuşatılır ve vakum uygulanarak cilt temizlenir. İkinci aşamada, cilt tipine ve problemine özel olarak seçilen solüsyon yardımıyla cilt beslenir. Radyofrekans özellikli başlığı sayesinde uygulanan solüsyon cilde yedirilir. Bu işlem sırasında kullanılan solüsyon, kolajen yapıyı harekete geçiren, peptit, antioksidan ve hyaluronik asit içerdiğinden cildin nemlenmesini, onarılmasını ve yenilenmesini sağlar.

Hydrafacialda Kullanılan İçerikler

Glycolic Acid Solution :Özel glikokik asit ve salisilik asit karışımını kombine eden bu peeling ile uygulama sonrasında cilt nemlenir, yumuşak, pürüzsüz bir görünüme kavuşuyor. 

Aha- Skin Solution:Cildin genel görünümünün iyileşmesine ve kalitesinin artmasına yardımcı olan bu aşama hiper pigmentasyonun, kahverengi noktaların, kırışıkların ve ince çizgilerin azalmasına destek olur.

Beta Skin Solution: Salisilik asit bazlı solüsyon akneye ve sivilceye yatkın ciltler ve yağlı ciltler için özel olarak formüle edilmiş. Ciltteki sebumu dengeler, cildin beyaz ve siyah noktalardan acısız bir şekilde arınmasını sağlar.

Antiox-Skin Solution:Antioksindan bir içerik olarak A vitamini, E vitamini, beyaz çay ekstraktı ve Hyaluronic Asit ile cildin derinlemesine nemlenmesini sağlar ve bu nemi uygulama – sonrasında da muhafaza etmesi için çalışır.

Hydrafacial LED Terapi

Uygulamanın son aşaması kırmızı LED terapi, kolajen dokuyu uyararak cilt hasarlarının onarılması için uygulanır, bakım sonrası gözenekleri sıkılaştırır, ciltteki ödemi azaltır. Son olarak uygulanan mavi LED terapi hassas cildi yatıştırır, koruma sağlar.

Hydrafacial Beauty yaklaşık 30 – 40 dakika sürer. Cildin ihtiyacına göre ayda bir kez olmak üzere 4-6 seans kür halinde uygulanır. Altı ayda bir hatırlatma bakımı ile de cilt desteklenebilir. Cildi tahriş etmediği için uygulama sonrasında rahatlıkla hayata devam edilebilir. Hydrafacial Beauty her mevsimde rahatça uygulanabilir.  Özellikle mevsim geçişlerinde uygulandığında cilt kışın soğuktan ve ciltte yaratacağı kuruluk, nem kaybı yazın da güneşin hasarına karşı cildi koruma altına alır.

Belladerm Hydrafacial

BELLADERM GÜZELLİK

Medikal Cilt Bakımları 

Cilt bakımı cilt analizi yapılıp belirlenecek uygulama yolları ve kişiye uygun ürünlerle uygulamalar yapılmalıdır. Bu durum kişiden kişiye değişmekle birlikte farklı cilt tipleri, farklı yaşlar ve farklı cilt sorunları vardır. Öncelikle cilt analizi yapılarak kişinin problemine göre doğru bakım belirlenir. Cilt bakımında bu farklı durumlar için cilt bakım ürünleri ve cihazları ile cildin ihtiyaçlarına göre kişiye özel bakımlar sunulmalıdır.Dış etkenlere karşı bariyer görevi üstlenen cilde ancak uygun ürünler ve doğru uygulamalar uygulandığında sağlıklı ve güzel bir görünüm kazanır.

 

Cilt hassasiyetini arttıran birçok tetikleyici varken, kuru cildin yarattığı en büyük sorunlarından biri hassasiyetteki artıştır. Kuru cilt, hassas cildin habercisidir; çünkü cilt kuruduğunda doğal koruyucu lipit bariyerini yok eder. Bu da, cildin çevresel etkilere karşı korumasını azaltarak kaşıntı ve kızarıklık gibi reaksiyonlara sebep olur.

 

Medikal Cilt Bakımı

Öncelikle tavsiye üzerine gittim iyiki de dediğim bir yer oldu Ebru hanım ı sorularımla bunaltmama rağmen hepsine tek tek güzel bir şekilde cevap verdi ve işlemi yapan da gayet alanında uzman eli çok hafif kesinlikle tavsiye ederim teşekkürler 💕

-Devamı Google yorumlarda

Sümeyye Çevik

Medikal cilt bakımları;

 • Cildin yağ ve nem dengesinin düzenlenmesinde,
 • Akne ve cilt yağlanmalarında,
 • Ciltte meydana gelen çatlaklarda,
 • Yüzeysel akne ve sivilce problemlerinin giderilmesinde,
 • Ciltte meydana gelen yaşlanma belirtilerinde,
 • Kalıtsal olarak ciltte meydana gelen bozuklukların düzeltilmesinde,
 • Çil ve lekelerde,
 • Elastikiyet kayıplarında,
 • Hamilelerde veya doğum kontrol hapı kullanan bayanlarda ortaya çıkan *melasma görülen bölgelerde kullanılır.
 • *Melasma, hormonların aşırı uyarılması ile ortaya çıkan hormonal bir hiperpigmentasyon çeşididir. Genellikle hamilelerde (bu yüzden hamilelik maskesi olarak da bilinir), doğum kontrol hapı kullananlarda veya kozmetikler ve ilaçlarda sebep olabilir. Melasmanın sık görüldüğü bölgeler; çene, dudak üstü, burun, yanaklar ve alında olmak üzere yüzün orta bölümünü kaplar. Yanaklar, burun ve çene kemiği üzerinde daha az bulunur.

HİJYEN, KALİTE & KONFOR

Meyve Asitleri

Meyve Asit peeling uygulamaları genellikle leke,akne , akne izleri, kırışıklık problemlerinde kullanılan bir cildi pul pul soyan işlemdir. Cit tipine ve oluşmuş probleme göre farklı farklı AHA (alfa-hidroksi asitler) BHA (beta hidroksi asitler) kullanılır.

Kuru,soluk ve lekeli ciltlerlerde cildin nemin artması, lekelerin ve bazı yüzeyel kırışıklıkların azalması ve daha aydınlık bir görünüm elde edilmesi mümkün olur.

Yağlı ciltlerde sebum salgısını dengeleyerek gözeneklerin oluşmamasını sağlanır.

Akneli ciltlerde (sivilceli ciltlerde) önce sivilceye neden olan siyah ve beyaz komedonlar (noktacıklar) temizlenir ve ardından solüsyon uygulanır. Tekrarlayan peeling işlemi hem sivilceler hem de sivilcelerin neden olduğu izlerde son derece başarılı bir şekilde giderilir.

Deriye sürülen yüzeyel Meyve Asit peelig solüsyon sürülerek, epidermis pul pul soyulur, derinin düzeltilmesi amacı ile kullanılır.
Meyve Asit Peeling (kimyasal peelingler) cilt problemine göre sınıflandırılır.

Peeling uygulaması düzenli olarak yaptırıldığında cilt canlı ve parlak bir görünüme kavuşur.

Işıltı Peeling

Cilt lekelerinde ve cilt sıkılaştırılmasında  yapılan cilt canlandırma amaçlı uygulanan bir peelingtir. Güneş, doğum ve sivilce lekeleri, pigmentasyon benekleri, koyu hamilelik lekeleri, melazma, yaşlılık gibi cilt problemlerinde uygulanmaktadır. Cilt canlandırma Işıltı peelingi, bütün peelinglerde olduğu gibi yaz aylarında ve hamilelerde uygulanmamaktadır.

Uygulama 1 veya 2 seans yeterli olmaktadır.

Işıltı peelingi lekelerde etkili olduğu kadar cilde parlaklık ve aydınlık yaratan bir uygulamadır. Uygulamaya cilt temizliğinin ardından başlanır ve 10 – 15 dakika kadar sürer.

Bu uygulama sürecinde dikkat edilmesi gereken iki önemli nokta vardır:

 • Uygulama sonrası işlem yapılan bölgeyi 8 saat boyunca yıkamamak
 • Uzmanınız tarafından size verilecek olan destekleyici ev ürünlerini uzmanınızın uygun gördüğü süre zarfında kullanmaktır.

Işıltı cilt canlandırma peelingi, kişinin sosyal hayatını etkileyecek bir durum oluşturmaz. Çok hassas ciltlerde bile güvenle uygulanabilir.

İşlem sonrası  hazırlamış olduğumuz ev ürünleri ile evde bakıma devam edilmektedir.

Belladerm Güzellik Salonda tıbbi cihaz kapsamına girmeyen, güzellik salonlarının kullanabildiği en son sistem cihazlar kullanılmaktadır.

Great customer service, professional staff, clinic is clean and organized, excellent communication,Highly recommended
☺️👏🏻👏🏻.Thank you so much guys

Maryam A.

HİJYEN, KALİTE & KONFOR

Yüzeysel Peelingler

Bu yöntemde kullanılan maddeler AHA (alfa –hidroksi asitler), BHA (beta- hidroksi asit) ve düşük konsantrasyolu TCA (triklorasetik asit) dır. Tüm bu ürünler ciltte pul pul  soyulmayı arttırarak hücre yenilenmesini hızlandırır, epidermis soyularak cildin pürüzsüzleşmesi sağlanır.

Peeling Uygulamasının Amaçları;

• Güneş hasarı sonrası oluşmuş ince ve kalın çizgilerin hafifletilmesine,
• Cilt yumuşaklığının arttırılmasına,
• Sivilce izlerinin hafif ve orta düzeye indirilmesine,
• Ciltteki lekelerin düzeltilmesine,
• Cildin doğal parlaklığının arttırılmasına,
• Cildin gözeneklerinin küçültülmesine,
• Ciltteki sivilcelerin giderilmesine yardımcı olmaktır.

Uygulaması Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler:

4–6 saat süreyle makyaj yapılmamalı, cilt kurudukça nemlendirilmeli, güneş koyucu kullanılmalı ve alkollü içecekler tüketilmemelidir. Uygulama yapılan bölge(ler) serin tutulur. Akneli ve Hassas ciltlerde geçici kabuklar kopartılmamalıdır. Uygulamalarından sonra yoğun nemlendirici kullanılır

 

BEKLİYORUZ

Benzersiz bir cilt bakımı deneyimi için 

Share This